Cena nové ŠKODY ENYAQ iV se pohybuje v rozmezí od 1 089 900 Kč do 1 379 900 Kč. Stáhněte si aktuální ceník ENYAQ iV. Rozlišujeme mezi základní verzí ENYAQ iV 60, která má dojezd až 412 km (dle WLTP), baterii 62 kWh (brutto) a elektromotor o výkonu 132 kW. Nabití z 5 na 80 % již za 42 minut (DC 130 kW) a spotřeba je 15,6-16,6 kWh/100 km. Verze ENYAQ iV 80 má oproti tomu dojezd až 535 km (dle WLTP),  baterii 82 kWh (brutto) a elektromotor o výkonu 150 kW. Nabití z 5 na 80 % již za 38 minut (DC 130 kW) a spotřeba je 16,6-18,1 kWh/100 km. Vrcholná verze ENYAQ iV 80x má dojezd až 495 km (dle WLTP), baterii 82 kWh (brutto) a elektromotor o výkonu 195 kW. Nabití z 5 na 80 % již za 38 minut (DC rychlé nabíjení) a spotřeba je 17,3-18,7 kWh/100 km.

V základní výbavě LOFT pořídíte ŠKODU ENYAQ iV od 1 089 900 Kč do 1 294 200 Kč. Má  kola z lehké slitiny Proteus 19″, chromový rámeček přední masky, stříbrné lišty kolem oken a LED přední světlomety a LED zadní světla. 

Pro zajištění co nejlepší bezpečnosti má automobil 7x airbag – 2x čelní, 2x boční vpředu, 2x hlavové, středový. Automatické odjištění dveří a zapnutí výstražných světel při nárazu, stejně jako automatický výstražná světla při prudkém brzdění. Další výhodou je signalizace nezapnutého bezpečnostního pásu a Front Assist (upozornění a zabrzdění při hrozící kolizi). Samozřejmostí je pak asistent rozjezdu do kopce, přední kotoučové brzdy, zadní bubnové brzdy, manuální dětské pojistky dveří a rozpoznání únavy řidiče.

O kvalitní přenos informací, ale i zábavy, se postará virtuální kokpit 5,3″, 8 reproduktorů, možnost komfortního telefonování s Bluetooth, Smartlink nebo třeba nabíjecí box pro smartphone.

Pro lepší pohodlí je k dispozici sada na opravu pneumatik, asistent udržování jízdního pruhu (Lane Assist), tempomat s omezovačem rychlosti. Dále rozpoznávání dopravních značek, držák pro 1,5l láhev v předních dveřích, 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru, automaticky stmívatelné vnitřní zrcátko (bez rámečku), 2 čtecí lampičky vpředu a vzadu, 2x USB-C sloty vpředu nebo třeba 4 háčky v zavazadlovém prostoru. Pohodlnější cestování zajistí parkovací senzory vpředu a vzadu, zadní parkovací kamera, světelný senzor s funkcí Coming/Leaving home. Pro lepší řízení také pádla pod volantem pro ovládání intenzity rekuperace, volba jízdních režimů a rozpoznání rukou na volantu.

V interiéru modelu LOFT je čalounění z kombinace látky a umělé kůže, dekor je v hliníku. Najdete zde také chromové kliky otevírání dveří s osvětlením, kožený multifunkční volant s chromovou lištou, osvětlení zavazadlového prostoru s pevnou lampou a rolo zavazadlového prostoru. Pro příjemné sezení jsou výškově nastavitelná přední sedadla a mechanicky nastavitelná přední sedadla, navíc s bederními opěrkami předních sedadel, které jsou manuálně nastavitelné. Atmosféru dotváří osvětlení prostoru pro nohy vpředu a vzadu a ambientní osvětlení dveří. Samozřejmostí je automatická třízónová klimatizace CLIMATRONIC, elektronická parkovací brzda s funkcí Auto Hold, vyhřívaný volant a vyhřívání sedadel vpředu nebo třeba KESSY – bezklíčové zamykání a startování.

Výbava SPORTLINE

ENYAQ iV 60 ve výbavě SPORTLINE pořídíte od 1 152 900 Kč, ENYAQ iV 80 ve výbavě SPORTLINE pořídíte od 1 282 900 Kč, ve vrcholné verzi iV 80x pak za 1 374 900 Kč

Na první pohled zaujmou kola z lehké slitiny Vega 20″ v barvě antracitová, černý lesklý rámeček přední masky a černé lišty kolem oken, Matrix-LED přední světlomety a Top LED zadní světla. Interiér se pak pyšní sportovním multifunkčním vyhřívaným volantem v kůži, čalounění je pak v kombinaci alcantara a kůže, pro atmosféru přidáno k ambientnímu osvětlení také osvětlení palubní desky a dveří.

Výbava FOUNDERS EDITION

ENYAQ iV 80 ve výbavě FOUNDERS EDITION je k dispozici za 1 379 900 Kč.

Exteriér tvoří kola z lehké slitiny Aquarius 21″ černé (ve verzi SILVER) nebo měděné (ve verzi BLACK). Světla jsou Matrix-LED přední světlomety a Top LED zadní světla, přesní maska Crystal Face. Řidiči jistě ocení sportovní podvozek, progresivní řízení, akustická boční okna a zadní okno se SunSet a ostřikovače předních světlometů.

ENYAQ iV 60, ENYAQ iV 80 a SPORTLINE také nabízí systém Asistovaná jízda 1.0, která obsahuje adaptivní tempomat, asistenta změny jízdního pruhu (Side Assist) a proaktivní ochrana cestujících nebo asistovanou jízda 2.0, která má navíc oproti Asistovaná jízda 1.0 také adaptivní vedení v jízdním pruhu, asistenta pro jízdu v koloně a nouzového asistenta. 

Pro modely ENYAQ iV 60, ENYAQ iV 80 a vybavení SPORTLINE je také k dispozici několik východných paket. Klima Paket má vyhřívání zadních sedadel a vyhřívané čelní sklo. Komfort Paket oplývá elektrickým ovládáním víka zavazadelníku a virtuálním pedálem. Family Paket ma navíc stínící rola pro boční zadní okna, dětskou pojistku, 230 V zásuvka a 2x USB-C vzadu. Family Paket Top má pak navíc oproti Family Paket ještě sklopné stolky na opěradlech předních sedadel, přikrývku a opěrky hlavy vzadu s výklopnými bočnicemi pro spaní. Ještě lepší cestování přináší Transport Paket, s kterým získáte dvojitou podlahu v zavazadlovém prostoru, síťový program v zavazadlovém prostoru s kapsou pro nabíjecí kabely a odjištění zadního opěradla ze zavazadlového prostoru.

Pro FOUNDERS EDITION je vám k dispozici Asistenční Paket, který obsahuje adaptivní tempomat, asistenta změny jízdního pruhu (Side Assist), asistenta pro jízdu v koloně, proaktivní ochranu cestujících, adaptivní vedení v jízdním pruhu, nouzového asistenta a panoramatický kamerový systém.
Tech Paket má pak navíc navigaci, elektricky ovládané víko zavazadelníku a virtuální pedál, alarm a ŠKODA Connect – Infotainment online na 3 roky.