Volkswagen Transporter

Transporter skříňový vůz

 Úspěšný model již téměř 60 let.

Kvalita a mnohostrannost skříňového vozu Volkswagen Transporter se osvědčily. Jeho flexibilita je téměř neomezená: dva rozvory a tři výšky střechy nabízejí mnoho možností. Podle konfigurace disponuje skříňový vůz nákladovým prostorem od 5,8 po 9,3 m3 a umožňuje naložit náklad o hmotnosti 0,8 až 1,4 t. Prostor dodávky je díky téměř svislým bočním stěnám optimálně využit, nakládání a vykládání nákladu je mimořádně snadné díky několika možným variantám dveří, s nimiž je skříňový vůz dodáván (zadní dveře, zadní křídlové dveře, druhé boční posuvné dveře). O další variabilitu vnitřního prostoru a o vyšší bezpečnost se starají dělicí přepážky, které jsou k dispozici v mnoha provedeních (polovysoké nebo do výše stropu, s oknem nebo bez okna, s posuvným oknem).

Inovace pro vyšší bezpečnost a hospodárnost. Díky mnoha technickým inovacím jsou cestující i náklad ve skříňovém voze Volkswagen Transporter přepravováni ještě bezpečněji. Nové motory jsou zárukou efektivního provozu:
 

  • Nové výkonné motory TDI s technologií Common Rail, které snižují spotřebu paliva a emisí CO2, zvyšují hospodárnost.
  • Inovativní sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou DSG se dodává také ve spojení s pohonem obou náprav 4Motion.
  • Asistenční systémy se starají o vyšší bezpečnost a vyšší jízdní komfort: Odbočovací světlo pro osvětlení zatáček, "Side Assist" pro bezpečné přejíždění z pruhu do pruhu, zpětná kamera pro bezpečné couvání a parkování, kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách s kontrolkou.
  • Mimořádné množství variant pro nejrůznější nároky a potřeby.

Jeho vnitřní hodnoty naznačují jeho skutečnou velikost.

Velkorysý nákladový prostor skříňového vozu Volkswagen Transporter přesvědčí účelností a mnohostranností. V závislosti na rozvoru a variantě střechy nabízí tento automobil možné užitečné zatížení od 0,8 po 1,4 t a disponuje nákladovým prostorem o objemu 5,8 až 9,3 m3. Díky téměř svislým bočním stěnám lze tento objem vždy optimálně využít.

Četné varianty užitkového vozu Volkswagen Transporter s dlouhým, resp. krátkým rozvorem nebo středně vysokou či vysokou střechou lze kombinovat s mnoha různými variantami dveří, které se starají o to, abyste mohli nakládat či vykládat náklad bez přílišné námahy a ztráty času. Šest, osm nebo deset úchytných ok (podle typu vozu) zajistí bezpečné uchycení nákladu. Chcete-li bezpečnost přepravovaného nákladu ještě zvýšit, lze na přání namontovat na boční stěny a dělicí příčku úchytné profily.

Varianty skříňového vozu Volkswagen Transporter jsou stejně různorodé jako Vaše potřeby: běžná, popř. středně vysoká verze střechy je sériově dodávána s výklopnými zadními dveřmi, vysoká střecha je ve spojení se zadními křídlovými dveřmi. Ty mají úhel otevření až 250° a umožňují snadný přístup do nákladového prostoru o objemu až 9,3 m3 (u skříňového vozu s dlouhým rozvorem a vysokou střechou). Na přání můžete vůz vybavit také druhými posuvnými dveřmi, které opět znamenají další usnadnění nakládky a vykládky.

Pro jednotlivé varianty je navíc k dispozici množství různých dělicích přepážek zajišťujících bezpečné oddělení prostorů pro cestující a pro náklad. Přepážky mohou být polovysoké nebo uzavřené až do stropu, s oknem nebo bez okna, případně s posuvným oknem. Boční stěny nákladového prostoru jsou sériově obloženy do poloviční výše, na přání lze obložení zvýšit až po strop. Na podlahu nákladového prostoru můžete zvolit buď pevné a odolné dřevo, nebo téměř nezničitelnou a omyvatelnou pryžovou krytinu.

Nové motory TDI jsou ještě úspornější výkonnější.
Čtyři nové motory TDI jsou spojením vysokého točivého momentu s nízkou spotřebou. Poprvé tyto výkonné motory pracují s technologií Common Rail, což ve výsledku znamená vysoký výkon při nízkých hodnotách emisí. Všechny motory TDI splňují emisní normu Euro 5 a jsou sériově vybaveny filtrem pevných částic. Vy tak můžete s čistým svědomím vychutnávat techniku na nejvyšší úrovni.

2,0 BiTDI 132 kW (180 k)
Vrcholná motorizace pro Volkswagen Transporter přináší inovativní techniku. U motoru BiTDI zajišťují dvě turbodmychadla velmi vysoký výkon a čistý požitek z jízdy při točivém momentu 400 Nm. To vyvolává otázku, zda by ještě dnes chtěl někdo tvrdit, že užitková vozidla a sportovní styl jízdy se vylučují. Na tento motor může navazovat buď šestistupňová převodovka s manuálním řazením, nebo sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou (DSG), ta navíc s tímto motorem poprvé v kombinaci s pohonem 4Motion.


2,0 TDI 103 kW (140 k)
Díky přesvědčivému výkonu 103 kW (140 k) budete s tímto motorem vnímat i dlouhé jízdy po dálnici jako potěšení. Také pro tento motor platí, že vzhledem k životnímu prostředí a stále přítomnému tlaku na snižování nákladů byly jak emise CO2, tak hodnoty spotřeby v porovnání s předchozími motory výrazně sníženy. Pro tento motor je k dispozici šestistupňová manuální převodovka nebo inovativní sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou DSG.


2,0 TDI 75 kW (102 k)
Druhý z celkem čtyř motorů TDI dává ze stejného objemu ještě vyšší výkon. I u něj došlo k výraznému snížení spotřeby a emisí CO2 vzhledem k dosavadním motorům, zároveň byl stejně výrazně zvýšen výkon. Přenos hnací síly od motoru zde zajišťuje pětistupňová manuální převodovka.


2,0 TDI 62 kW (84 k)
Základní z řady naftových motorů s technologií TDI získává výkon z objemu dvou litrů při nejvyšším točivém momentu 220 Nm. Jako u všech ostatních motorů TDI byly i zde optimalizovány emise CO2 a spotřeba v porovnání s předchozími motory - to vše při odpovídajícím zvýšení výkonu. Motor se dodává s pětistupňovou manuální převodovkou.

2.0 TSI 110 kW (150 k)
Novinkou je motor 2.0 TSI pro modelovou řadu T5. S nejvyšším výkonem 110 kW (150 k) a maximálním točivým momentem 280 N.m, který je k dispozici v širokém rozpětí otáček od 1500 do 3750 min-1, nabízí vysokou úroveň jízdního komfortu při nízké hlučnosti. Skříňové provedení modelu Volkswagen Transporter 2.0 TSI o výkonu 110 kW zrychlí z 0 na 100 km/h za 11,0 sekundy  a je schopno dosáhnout nejvyšší rychlosti 180 km/h. Varianta nabízená výhradně ve spojení s šestistupňovou mechanickou převodovkou a pohonem předních kol spotřebuje průměrně 9,5 l/100 km a má hodnotu emisí CO2 222 g/km.

Transporter kombi

Flexibilita, které se nic nevyrovná.
Co je charakteristické pro vůz kombi? Dostatečný počet míst k sezení a mnoho úložného prostoru. Volkswagen Transporter má od obojího víc než dostatek. To však ještě není všechno: Volkswagen Transporter kombi nabízí takovou míru flexibility, které se hned tak něco nevyrovná. Konkrétní uspořádání sedadel zůstává na Vás a Vašich potřebách. Například může být v každé řadě umístěno trojsedadlo - záleží na tom, kolik spolupracovníků chcete přepravovat. Díky na přání dodávanému modulárnímu systému upevňování sedadel je k přestavbě prostoru automobilu pro cestující potřeba jen několika málo úkonů. Ve voze Volkswagen Transporter kombi může být k dispozici až devět míst k sezení.

U modelu s dlouhým rozvorem se nabízí mimořádně velké množství variant uspořádání. Vůz kromě toho nabízí i další prostor pro zavazadla a další předměty, které je třeba vézt s sebou.

Inovace pro vyšší bezpečnost a hospodárnost.


Na základě četných technických inovací se mohou cestující ve voze Volkswagen Transporter kombi cítit ještě bezpečněji. Nové motory jsou zárukou efektivního provozu:

  • Nové výkonné motory TDI s technologií Common Rail, snižují spotřebu paliva a emisí CO2, zvyšují hospodárnost.
  • Inovativní sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou DSG se dodává také ve spojení s pohonem obou náprav 4Motion.
  • Asistenční systémy pro řidiče se starají o vyšší bezpečnost a vyšší jízdní komfort: Odbočovací světlo pro osvětlení zatáček, systém "Side Assist" pro bezpečné přejíždění z pruhu do pruhu, zpětná kamera pro bezpečné couvání a parkování, kontrola poklesu tlaku vzduchu v pneumatikách s kontrolkou.
  • Mimořádné množství variant pro nejrůznější nároky a potřeby.

Variabilní koncepce interiéru pro Transporter kombi.
Volkswagen Transporter kombi velmi moderním způsobem definuje pojem flexibilita. Například trojsedadlo může být v modulárním systému upevňování sedadel podle potřeby namontováno v každé řadě - podle toho, kolik spolupracovníků potřebujete přepravit. Zbylý prostor může být bez problémů využit jako úložný. Již varianta s krátkým rozvorem může mít až devět míst k sezení. Také model s dlouhým rozvorem nabízí místa maximálně pro devět osob, ovšem s větším prostorem pro pohyb cestujících, případně naopak další plus k objemu nákladového prostoru.

 
Velké boční posuvné dveře dodávky umožňují pohodlné nastupování a vystupování. O dobré klima na cestách se Volkswagen Trasporter kombi stará svým topením a ventilací. Na přání dodávaný modulární systém upevňování sedadel na zadních místech Vám umožní rychle a optimálně upravit prostor pro cestující pro další zakázku. Rovněž na přání se dodává klimatizace "Climatic", která zajistí individuální klima v prostoru pro cestující a v kabině řidiče.

Volkswagen Transporter kombi nabízí pro utváření prostoru pro cestující četné možnosti dané velkým výběrem dobře promyšlených variant sezení. Vzniká tak velmi flexibilní koncepce prostoru pro cestující. Tak například verzi s krátkým rozvorem lze objednat buď s jednou, nebo se dvěma řadami sedadel. Pro první řadu lze kombinovat dvojsedadlo s opěrkou, resp. dvojsedadlo kombinované se sklopným samostatným sedadlem včetně funkce "Easy Entry". Ve druhé řadě může být dále namontováno sklopné trojsedadlo.

U verze s dlouhým rozvorem můžete zvolit buď jednu, dvě, nebo dokonce tři řady sedadel v prostoru pro cestující. První řada může být jako dvojsedadlo s loketní opěrkou nebo jako dvojsedadlo se sklopným samostatným sedadlem s funkcí "Easy Entry" pro snadné nastupování cestujících na zadní sedadla. K dispozici je také trojsedadlo.

Katalogy a ceníky ke stažení