Volkswagen Caravelle

 

Volkswagen Caravelle, to je synonymum pro profesionální přepravu osob na té nejvyšší úrovni. Díky variabilně upravitelnému vnitřnímu prostoru skýtá Caravelle skutečně neuvěřitelné kapacitní možnosti. Můžete do něj umístit až devět sedadel, která lze poskládat různými způsoby. Volkswagen Caravelle navíc umožňuje převoz velkého množství větších zavazadel, přičemž v případě potřeby umožňuje sklopit zadní lavici trojsedadla a ještě tak zavazadlový prostor zvětšit. Součástí sériové výroby vozu Caravelle jsou velké posuvné dveře na straně spolujezdce. Na přání lze však dodat posuvné dveře i na stranu řidiče. Pro ještě větší komfort cestování mohou být dveře doplněny elektrickým ovládáním umístěným v kabině řidiče. U modelu Volkswagen Caravelle Trendline lze navíc doobjednat komfortní paket kabiny řidiče, který zahrnuje dvě čtecí lampičky, dvoutunový klakson odkládací přihrádku na sedadle vpravo i vlevo, sluneční clony, kosmetická zrcátka a úchytná madla pro snadnější nastupování a vystupování. Model Volkswagen Caravelle je navržen tak, aby poskytl co největší komfort přepravovaným osobám i řidiči. Právě proto obsahuje sériově dodávaný výškově nastavitelný volant, rádio a navigační systémy či přídavné topení v prostoru pro cestující. U modelu Volkswagen Caravelle Comfortline je potom součástí sériové výbavy klimatizace „Climatic“ a kokpit se čtyřmi kruhovými přístroji včetně multifunkčního displeje. Volkswagen Caravelle Trendline je vybaven kokpitem se dvěma kruhovými přístroji. Model Trendline svým cestujícím dále nabízí komfortní strop vybavený čtyřmi čtecími lampičkami, které poskytují dostatek světla a přitom neoslňují řidiče. Sériová výbava modelu Comfortline kromě toho zahrnuje ještě výdechy ventilace umístěné v čalounění na stropě, které se starají o přívod čerstvého vzduchu do kabiny a zabraňují zamlžování oken.

Jedním z hlavních cílů automobilky Volkswagen je bezpečnost jejich vozů. Z toho důvodu je i užitkový vůz Volkswagen Caravelle vybaven množstvím bezpečnostních systémů, jako jsou airbagy řidiče a spolujezdce. Pro ještě větší bezpečnost je přitom možné doobjednat i boční a hlavové airbagy pro řidiče a spolujezdce a airbagy v prostoru pro cestující. Další výhodu tohoto vozu tvoří šest úchytných ok v zavazadlovém prostoru, díky kterým je bezpečnostní zajištění nákladu hračkou. Díky zabudovaným bi-xenonovým světlometům je navíc osvětlená plocha před automobilem ještě delší, což také napomáhá ke zvýšení bezpečnosti jízdy. Samozřejmou součástí výbavy vozů Volkswagen Caravelle jsou pak systémy ESP, ABS a EBV, které činí vaši jízdu ještě bezpečnější.

Model Volkswagen Caravelle se ve všech ohledech snaží přizpůsobit vašim požadavkům. Proto je možné vůz dodat v provedení s benzinovým motorem TSI, který je silnější a úspornější než ostatní benzinové motory, nebo v provedení s naftovým motorem TDI, který se vyznačuje vysokým výkonem při nízké spotřebě. K oběma typům motorizace přitom lze doobjednat automatickou sedmistupňovou převodovku.

Kromě toho je model Caravelle vybaven inovativní technologií BlueMotion, která dokáže ušetřit až 0,5 l paliva na 100 km a zároveň chytře šetří životní prostředí. Tato technologie je postavená na systému „Start-Stop“, který sám po sešlápnutí spojky a vyřazení rychlosti vypíná motor, čímž šetří palivo například při čekání v dopravních zácpách nebo na semaforech. Při dalším sešlápnutí spojky se přitom motor automaticky zpětně nastartuje. Vedle systému „Start-Stop“ pak model Caravelle inteligentně využívá energie uvolněné při brzdění. Díky speciálnímu integrovanému software se při běžném brzdění i brzdění motorem zvyšuje napětí alternátoru, což podněcuje intenzivní dobíjení akumulátoru. Při ustálené jízdě se pak napětí alternátoru snižuje, v důsledku čehož se snižuje zatížení motoru a v konečném důsledku dochází ke snížení spotřeby paliva. Poslední nezbytnou součástí technologie BlueMotion jsou pneumatiky se sníženým valivým odporem, které taktéž napomáhají snížení spotřeby paliva a snížení emisí CO2.

 

Katalogy a ceníky ke stažení