Volkswagen California

Užitkový vůz Volkswagen California není jen obyčejným vozem, ale je skutečným pojízdným domovem, který si můžete vzít s sebou kamkoli se vydáte. Se svými vskutku inovativními nápady a bohatou výbavou modely Volkswagen California Beach a Volkswagen California Comfortline předčí ostatní cestovní vozy a poskytnou vám tolik místa a pohodlí, kolik si jen budete přát.

Vybavení automobilu Volkswagen California je koncipované tak, aby vám poskytlo co největší komfort a umožnilo vám naplno vychutnat požitek z cestování, ať už se vydáte kamkoli. Model California je vybaven například multifunkčním centrálním panelem, umístěným nad vnitřním zpětným zrcátkem, skrz který můžete sledovat stav nabití akumulátoru či stav chladicího boxu nebo řídit přídavné topení. Pro ještě větší komfort při cestování navíc na vaše přání k modelům California dodáme přídavnou markýzu, která se dá připevnit nad boční posuvné dveře a vytvoří žádaný stín a ochranu, čímž vám zpříjemní chvilky strávené v přírodě. Samozřejmostí obou modelů Volkswagen California jsou prvky vybavení jako multifunkční volant, klimatizace, navigační systémy, inovativní asistenční systémy či tempomat.

Inovativní technologie BlueMotion dokáže v Californii ušetřit až 0,5 l paliva na 100 km, díky čemuž je šetrnější k životnímu prostředí.  Součástí tohoto systému je revoluční systém „Start-Stop“. Ten při vyřazení rychlosti a puštění spojky, například při dojezdu na semaforech, automaticky vypne motor. Motor přitom sám opětovně naskočí při dalším sešlápnutí spojky a zařazení rychlosti. Při stání na červenou nebo v koloně tak tedy můžete výrazně šetřit palivo i životní prostředí. Vedle systému „Start-Stop“ se pak modely California pyšní speciálním softwarem pro řízené využívání energie uvolněné při brzdění, jehož úkolem je menší zatížení motoru a v konečném důsledku snížení spotřeby paliva. Aby byla úspora paliva dotažena k dokonalosti je důležité zajistit optimální pneumatiky. Optimální pneumatiky se sníženým valivým odporem se totiž rovnají optimální spotřebě paliva, a zároveň nižším emisím CO2.

Základem každého automobilu je jeho motor. Právě proto je u modelu Volkswagen California kladen důraz na jeho dokonalost a bezchybnost. Benzinový motor TSI je díky vstřikování paliva a přeplňování turbodmychadlem výrazně úspornější a výkonnější než ostatní benzinové motory. Na výběr se přitom nabízí buďto šestistupňová manuální převodovka nebo automatická sedmistupňová převodovka s dvojitou spojkou DSG. Naftové motory TDI jsou mimořádně efektivní díky technologii Common Rail skvěle kombinující malý zdvihový objem, přeplňování turbodmychadlem a přímé vstřikování paliva pod vysokým tlakem, což má za následek sníženou spotřebu paliva.

California Beach

Cestování na velké vzdálenosti se nyní může stát příjemnou zábavou. S vozem Volkswagen California Beach můžete cestovat se vším pohodlím, a to nejenom na pláž, k jejíž návštěvě vůz přímo vybízí. Interiér modelu California Beach je vybaven vysoce kvalitními materiály odolnými vůči opotřebení. Vůz je konstruován tak, abyste se mohli sami rozhodnout, jak uspořádáte svá sedadla. V každém případě model Beach skýtá prostornou rovnou plochu na spaní. Společně se přitom ve voze vyspí až čtyři dospělé osoby. Model je vybaven vyklápěcí střechou, díky čemuž můžete usínat za zvuků přírody nebo sledovat hvězdnou oblohu. Dostatek soukromí vám pak v průběhu spánku nebo i v průběhu dne zajistí sériově dodávané závěsy a zatemnění pomocí vnitřní rolety.

California Comfortline

Model Volkswagen California Comfortline je skutečně obytným vozem plným luxusu a pohodlí. Dostatečně prostorný vnitřní prostor v sobě kombinuje pohodlnou dvoumístnou sklopnou postel, nezbytnou kuchyňskou linku se dvěma plynovými hořáky a chladničkou a mnoho dalšího. Pro zpříjemnění chvilek strávených venku, je možné k modelu Comfortline dodat nasazovací markýzu, pod kterou se můžete usadit na sériově dodávaných židlích. Zadní plachta, s vyjímatelnými dveřmi, umožňuje zvětšení obytného prostoru, případně může utvořit sprchovou kabinu

 

 

Katalogy a ceníky ke stažení