Škoda Yeti

Škoda YetiKompaktní SUV nyní přichází ve dvou nových verzích - stylová a elegantní ŠKODA Yeti pro město a robustní provedení, zaměřené na dobrodružství v terénu. Obě varianty zaujmou novou přední i zadní částí, novými koly z lehkých slitin, svěžím interiérem, novými "Simply Clever" nápady, maximální funkčností a rozšířenými motorizacemi.

Kompaktní SUV značky ŠKODA bude nyní nabízeno buď v elegantním provedení do města, nebo robustnější variantě pro výlety mimo silnice. Na první pohled se liší provedením předního a zadního nárazníku, rozdílné je i zpracování bočních lišt a prahů. Městský Yeti je má lakovány v barvě karoserie, u outdoorové varianty jsou z černého plastu.

Nová přední část má u obou verzí důraznější horizontální akcent a zaujme především výraznou maskou chladiče a přepracovanými světlomety. Ty jsou nyní na přání k dispozici jako bi-xenony s integrovanými LED světly pro denní svícení. Přední mlhovky dostaly v souladu s novým designovým jazykem značky ŠKODA hranatý tvar a jsou umístěny níže v předním nárazníku.

Nová zadní část je jasně členěná. Páté dveře získaly dva kubistické trojúhelníkové prvky a nové logo značky ŠKODA – přesně v duchu aktuálního designového jazyka značky. Výrazné zadní sdružené svítilny mohou do tmy svítit písmenem „C“ tvořeným LED prvky.

Omlazená ŠKODA Yeti nabízí výběr ze čtyř naftových a tří zážehových motorů, všechny přeplňované turbodmychadlem, s přímým vstřikováním paliva a výkony od 77 kW (benzinový motor 1.2 TSI), až do 125 kW (dieselový agregát 2.0 TDI). V závislosti na motorizaci je k dispozici buď pohon předních kol, nebo pohon všech kol realizovaný prostřednictvím páté generace mezinápravové spojky Haldex. Jako automatické převodovky využívá Yeti výhradně moderní dvouspojková ústrojí DSG s šesti, resp. sedmi stupni.

Bezpečnost hraje u modelu ŠKODA Yeti zásadní roli. Za ochranu posádky získalo kompaktní SUV při svém uvedení na trh v roce 2009 maximální možné hodnocení v testech Euro NCAP v podobě pěti hvězdiček.

Aktivní bezpečnost:
• ESC a ABS s brzdovým asistentem
• elektronické asistenty pro rozjezd do kopce a sjíždění svahů
• kontrola tlaku v pneumatikách
• na přání mlhovky s corner funkcí

Pasivní bezpečnost:
• až devět airbagů
• Isofix úchyty pro bezpečné ukotvení dětských sedaček
• tříbodové bezpečnostní pásy s výškovým nastavením vpředu
• výškově nastavitelné opěrky hlavy na všech sedadlech

 

Katalogy a ceníky ke stažení