Nová ŠKODA FABIAObjednat předváděcí jízdu

Testovací jízdu můžete objednat také na telefonu 266 311 608

Nová Škoda Fabia

Při vývoji Fabie nové generace udělali konstruktéři hned několik zásadních změn. Ty se týkají samotného vzhledu vozidla i jeho vybavení. Základním cílem byl vývoj moderního, dynamického a emocionálního vozidla společně s propojením křivek stávajících Fabií. Jak se to automobilce Škoda povedlo? Posuďte sami.

Z domácího mazlíčka je najednou šelma

Předchozí generace Škody Fabia sázely především na elegantní zaoblené linie, které působí příjemným a vlídným dojmem. Nová Škoda Fabia udělala v tomto ohledu značné změny. Tvar, který je pro tento typ automobilů typický, byl samozřejmě zachován. Škoda se ale rozhodla vsadit na poněkud dynamičtější pojetí. Oblé tvary jsou u nové Fabie 3. generace nahrazovány rovnými a ostrými liniemi. Auto na první pohled vypadá živěji, dynamičtěji a hravě. Ostré tvary Fabie vylepšily její koeficient aerodynamického odporu vzduchu.

Nižší, širší a prostornější

Oproti Fabiím druhé generace se u nové Škody Fabia třetí generace změnily i některé číselné hodnoty. Délka nového modelu je 3992 mm a v porovnání s předchozí generací je tedy o 8 mm kratší. Šířka je ovšem o celých 9 cm větší. Změnila se i výška, která je o 3 cm nižší, tedy konkrétně 1467 mm. Rozvor náprav byl rozšířen o 5 mm na 2470 mm. Vpředu si cestující polepší na 1021 mm místa, oproti původním 989 mm. Zavazadlový prostor má objem celých 330 litrů, tedy o 15 litrů více. Nová Škoda Fabia Combi pak nabídne dokonce 530 litrů zavazadlového prostoru. Přitom bude nová Fabia Combi elegantnější než její předchůdkyně. Vybírat je možné v 15 barvách karoserie a z toho je 12 metalických.

Plechová střecha proměněná v panoramatickou

Jednu z nejvýznamnějších novinek na nové Škodě Fabia najdeme na střeše. Ta už totiž není v základním provedení plechová, ale změnila se na panoramatickou. Délka panoramatické střechy je pak přímo unikátní. Táhne se přes celou délku až do prostoru zadních sedadel. Konstruktéři a vývojáři Škoda věří, že se díky panoramatické střeše ještě rozroste zájem o modely Fabie o milovníky tohoto prvku.

Interiér hodně záleží na stupni výbavy

I v oblasti interiéru nové Škody Fabia došlo ke změnám a inovacím. Interiér automobilu je možné vybírat v nových dekorech, například v džínovině. Přístrojová deska převzala velké množství prvků ze Škody Rapid i z ostatních modelů značky Škoda, které jsou u zákazníků oblíbené. Celkový vzhled a vybavení interiéru automobilu bude ale záležet na stupni výbavy, který si zvolíte.

Bezklíčové startování už i ve Fabiích

Není tomu tak dávno, kdy bezklíčové startování patřilo výhradně jen luxusním automobilům a značkám. Tento prvek ale nově budeme moci mít i ve Fabii. Nová Škoda Fabia totiž bezklíčovým startováním může být vybavena. Nová Fabia 2014 totiž převezme systém Kessy, který využívá i Škoda Superb a některé Octavie. Kessy slouží nejen pro bezklíčové startování, ale i pro bezklíčové otevírání dveří.

Systém Hill holder control zajistí snadné rozjíždění do kopce

Nová Škoda Fabia 2014 umožní řidičům také pohodlné a snadné rozjíždění do kopce. Mnohdy má rozjíždění do kopce za následek delší couvání, které je nepříjemné zejména když stojíte s automobilem v koloně. Systém Hill holder control vám v rozjezdech do kopce pomůže. Zajistí totiž, aby automobil při rozjíždění necouvl dozadu ani o centimetr.

Mobil se zobrazí na palubním displeji

Z hlediska propojení automobilu s moderní technologií je nová Škoda Fabia 3 vybavena systémem MirrorLink. Stačí pouze tento systém propojit s chytrým telefonem. Displej mobilního telefonu se vám pak zobrazí přímo na palubním displeji.

Chcete se o nové Fabii dozvědět víc?