ŠKODA SUPERB

Nová Škoda Superb

Nejlepší ŠKODA všech dob - takhle nový SUPERB označuje sama ŠKODA a má k tomuto sebevědomému tvrzení mnoho silných argumentů. A novináři ze Světa motorů jí dali (skoro) za pravdu - v testu nazvali SUPERB nejlepším novodobým vozem ŠKODA.

Nový SUPERB ve svém designu kombinuje dravost a eleganci. Luxusní vzhled kromě linií podporují také mohutné blatníky a vcelká kola. Nový SUPERB prostě nepřehlédnete na dálnici ani ve velkoměstě.

Na čem staví luxusní vozy v interiéru? Na nekompromisním prostoru. A vozu SUPERB se podařilo znovu posunout laťku. Vnitřní prostor řidiče a spolujezdce se oproti současnému modelu narostl o téměř 4 centimetry do šířky ve výšce loktů. Na zadních sedadlech je nový SUPERB dokonce o 7 cm širší. Také další vnitřní rozměry se zvětšily, takže interiér působí ještě vzdušněji. O komfort posádky se stará automatická třízónová klimatizace. Ani nudit se v interiéru nebudete. Připraven je nejmodernější informačně zábavní systém, který snadno propojíte s chytrým telefonem nebo tabletem. Nová ŠKODA SUPERB se odlišuje také spoustou "Simply clever detailů", kterými se značka dlouhodobě odlišuje od konkurentů. Pokud byste tyto prvky chtěli spočítat, dojdete k číslu 29. Za zmínku stojí například voděodolné schránky na deštníky v obou předních sedadlech, z nichž voda odteče mimo vůz. 

Na rozdíl od interiéru bývá zavazadlový prostor u luxusních vozů často odsunutý na druhou kolej. Ne u vozu SUPERB. Jeho zavazadelník nabízí ohromných 625 litrů a zatím nepředstavená verze SUPERB Combi tuto hodnotu ještě překoná.

Motory ŠKODA SUPERB slibují větší porci výkonu při nižší spotřebě. Nejvýkonnější benzinový motor nabízí 280k, nejsilnější dieselový SUPERB bude mít pod kapotou 190k. Neuvěřitelná je spotřeba nového SUPERBu GreenLine - pouhých 3,7l/100 km. Tolik nestačí často ani skútru.

Stejně jako u dalších modelů ŠKODA této generace, také nový SUPERB klade velký důraz na bezpečnost. Multikolizní brzda je samozřejmostí, dále je možné nový SUPERB vybavit adaptivním tempomatem, chytrými dálkovými světly, detekcí mrtvého úhlu a dalšími moderními prvky aktivní bezpečnosti.

 

Předchozích generací ŠKODA SUPERB se prodalo přes 700 tisíc kusů, je tedy téměř jisté, že miliontý vůz, který z továrny v Kvasinách vyjede, bude právě nový SUPERB třetí generace.

Chcete se o vozu ŠKODA SUPERB dozvědět více?