ŠKODA Octavia G-TEC

Datum 02.10.2017

ŠKODA Octavia G-TEC:

Nová Octavia G-TEC   je hvězdou nového modelu a je také zároveň ekologická a cenově dostupná.

CNG je velmi cenově výhodnou pohonnou hmotou a dlouhodobě garantována z mnoha důvodu a jeden z nich je minimální výše spotřební daně. Finanční úspora oproti klasickým fosilním palivům činí až o 50 %.

Model Octavia G-TEC vyniká dojezdem až 1 330 km. Její motor 1,4 TSI/81 kW G-TEC je schopný spalovat dva různé druhy paliva – konkrétně zemní plyn a benzín díky Bi-fuel nádrži. Dvě nádrže naplněné stlačeným zemním plynem vystačí na vzdálenost 410 km. Po vyprázdnění plynových nádrží se provoz automaticky přepne na benzín, na který ujede Octavia G-TEC dalších až 920 km. 

CNG je moderní pohonná hmota s velkým potenciálem pro další generece. Výraznějí tišší chod motoru, vzhledem k vysokému oktanovému číslu (cca. 128) je motor také klidnější

CNG palivo je bez zápachu a hodnoty emisí CO2 jsou nižší až o 35 % než u klasických fosilních pohonných hmot. Ve většině evropských zemí je dovoleno parkování s pohonem na CNG v podzemních garážích. Spotřeba plynu nového modelu ŠKODA Octavia G-TEC činí 5,4 m3 (3,5 kg) na 100 km, což odpovídá emisím pouze 97 g CO2 na kilometr.

 

 

 

1) důvod

2) důvod

 

3) Důvod

 

4) Důvod

5)Důvod

6) Důvod