akce


Nová Škoda Kodiaq

 

Síla, prostor a emoce. To v sobě spojuje nová Škoda Kodiaq. Automobilka s ní vstupuje do segmentu velkých SUV, kde zatím nenabízela žádný model.

Design vychází ze studie Vision S, která vzbudila nadšení a ponese typické prvky aktuální modelové řady mladoboleslavské automobilky.

Praktický obr i pro velkou rodinu

Rozměry nové Škody Kodiaq jsou skutečně úctyhodné. Na délku měří 4,7 metru, široký je 1,8 metru a rozvor dosahuje téměř 2,8 metru. To jsou míry téměř shodné se Superbem, díky větší výšce však nabídne ještě více prostoru. Podle šéfdesignéra Kodiaqu Jozefa Kabaně má být právě vnitřní prostor trumfem nového SUV od Škodovky. Dominovat budou vertikální prvky, přístrojová deska zůstane tradičně přehledná a účelná. Jako první také Kodiaq nabídne 7 míst pro posádku. Ve třetí řadě se pohodlně usadí i cestující s výškou 180 centimetrů.

Tradiční škodováckou výhodou je kufr. Ten je jedním slovem ohromný. Základní objem 720 litrů překonává Superb Combi o 60 litrů. Po sklopení sedadel odvezete v novém Kodiaqu objem přes 2000 litrů. Naopak ani přidání třetí řady sedadel zavazadelník zcela nevymaže, i když přesný objem zatím zveřejněn nebyl. Pro majitele přívěsů je dobrou zprávou, že Kodiaq za sebou bez potíží utáhne přívěs až do hmotnosti 2,5 tuny.

Moderní a úsporné motory

Nový Kodiaq bude pohánět jeden ze čtveřice motorů. Základ tvoří benzínový čtyřválec 1,4 TSI s výkonem 110 kW, na opačné straně nabídky leží dvoulitrový diesel o výkonu 140 kW (190 koní). Není vyloučeno, že se později objeví i další motory. S tříválcovým motorem se však zatím pro Kodiaq nepočítá.

Neztratí se v terénu ani ve městě

Některá SUV jako terénní vozy spíš jen vypadají. Pro Škodu Kodiaq to rozhodně platit nebude. Nabídne pohon 4x4 i adaptivní podvozek a díky světlé výšce téměř 20 cm můžete směle vyrazit i mimo zpevněné cesty. V džungli velkoměsta se bude hodit například inovativní prvek dveří – při otevření se automaticky vysune plastová lišta, takže už nikdy při vystupování neodřete dveře svého ani cizího vozu. Příjemná je i přední kamera area view, která usnadní parkovaní.

Zkrátka rozhodně je na co se těšit. Oficiálně se v plné kráse Kodiaq veřejnosti představí na letošním autosalonu v Paříži, který se koná od 1: října. Objednat svůj vlastní Kodiaq si budete moci od konce roku a první k zákazníkům přijedou začátkem roku 2017.

Stránku budeme průběžně aktualizovat o nové informace a také ceník.

Nová Škoda Kodiaq v terénuNový Kodiaq na silnici